תפריט סגור

ביובית מחירון – סקירה מפורטת

ביובית מחירון

מאמר זה יספק לכם סקירה של הביוב וסוגי הביוב השונים הקיימים. הוא יכלול גם מידע על מחירי הביוב, כך שתוכלו לקבל מידע נוסף בנושא זה.

מה זה ביוב ושירותי ביובית?

ביוב הם המים שהיו בשימוש במשק בית, והם תערובת של מים ופסולת אנושית. הביוב אינו דומה לסוגים אחרים של שפכים, מכיוון שהם מכילים יותר חומרים אורגניים מאשר סוגים אחרים של שפכים. ביוב יכול להכיל גם מתכות כבדות, חיידקים, וירוסים, צואת בעלי חיים (ופסולת אחרת של בעלי חיים), כימיקלים ממוצרי ניקוי או תרופות מתרופות שאתה לוקח בביתך.

ביוב הוא סוג של שפכים. אלו המים שמגיעים מבתים, מבנים וממקורות תעשייתיים. ביוב יכול להגיע גם מנגר מי סערה.

שירותי ביובית הם מצרך חיוני לכל בית. סתימות ביוב נגרמות ביום יום כתוצאה מגורמים שונים. בעיר תל אביב לדוגמה, נוצרות סתימות בצנרת ביוב על בסיס יומי עקב הבנייה הישנה. רוב הצנרת בלויה ולכן ישנם סתימות ובעיות בצנרת ביוב שמצריכות להזמין שירותי ביובית בתל אביב על מנת למצוא מענה לבעיה.

שפכים הם לא רק מטרד, הם הוכחו כמפגעים בריאותיים. ארגון הבריאות העולמי (WHO) מעריך כי "ל-2 מיליארד אנשים חסרים מתקני תברואה בסיסיים" (WHO). חוסר זה במתקני תברואה גורם לדליפה של שפכים לסביבה ולפגיעה באיכות מי השתייה.

מחירון הביוב ישתנה בהתאם לסוג מערכת הביוב שבה אתה משתמש:

זוהי סקירה מפורטת של תמחור מערכות הביוב

מאמר זה יכסה את העלויות של סוגים שונים של מערכות ביוב ויתן לכם מושג מהי העלות הממוצעת.

העלות של בור ספיגה, שהוא הסוג הנפוץ ביותר, עשויה להשתנות בהתאם למקום ההתקנה שלו. עלות ההתקנה נעה בדרך כלל בין $3,000 ל-$5,000. דמי השירות החודשיים עבור תחזוקת בורות ספיגה מתחילים בסביבות $25 ומגיעים עד $30 עבור מכלים גדולים יותר הדורשים ביקורי שירות תכופים יותר.

מחירון ביוב הוא מסמך חשוב לתושבי העיר

זה מודיע להם על חיובי הביוב והמסים שהם צריכים לשלם עבור שירות הביוב שלהם. תעריף הביוב נקבע על ידי מספר גורמים כמו גודל האוכלוסייה, סוג אספקת המים, סוג מערכת הביוב ועוד. תעריף הביוב עשוי גם להשתנות מעיר אחת לאחרת מכיוון שהם נשלטים על ידי מערכות שונות של חוקים ותקנות.

מאמר זה יספק לכם סקירה מפורטת של מחירון הביוב מטעם ביובית הכל לקו החברה המובילה לשירותי ביוב. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת בבואכם לבחור את ספק שירותי הביוב בעיר שלכם.

כיצד למנוע כניסת פסולת נוזלית למערכת הביוב?

ביוב הוא אחד החלקים החיוניים ביותר במערכת שעוזרים לשמור על הסביבה שלנו נקייה. עם זאת, אנשים רבים אינם יודעים כיצד להשליך פסולת נוזלית כראוי ובסופו של דבר גורמים לעצמם צרות רבות.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לוודא שאתה מפנה את הפסולת הנוזלית שלך במקום הנכון. לדוגמה, אם יש לכם שירותים בבית, וודאו שאתם משליכים אותה רק לשירותים. אם לא, אז השתמשו בדלי או בכל מיכל אחר ושפכו אותו למערכת הביוב לאחר כל שימוש. זה ימנע מפסולת נוזלית להיכנס למערכת הביוב ולגרום לבעיות כלשהן.

דבר נוסף שאתה יכול לעשות הוא לקנות משתנה ללא מים או אסלה ללא שטיפה שיסייעו להפחית את צריכת המים ב-50

מתקני טיהור שפכים חיוניים למערכת ניהול הפסולת הנוזלית. זהו אחד המרכיבים החשובים ביותר במערכת.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מכוני טיהור שפכים: ראשוני, משני ושלישוני. לכולם שימושים ומטרות שונות. מכוני טיהור שפכים ראשוניים מוציאים מוצקים מהשפכים, ואילו מכוני טיהור שפכים משניים מסירים ממי שפכים מוצקים מומסים וחלקיקים מרחפים. מפעלי טיהור שפכים שלישוניים מסירים את כל התרכובות האורגניות שנותרו שלא ניתן לפרק על ידי חיידקים או מיקרואורגניזמים אחרים.

מחירון ביוב

מחירון ביוב הוא סט מחירים עבור מגוון שירותי ביוב שחברה מציעה ללקוחותיה, כגון התקנת ביוב, שאיבות ביוב, תחזוקת ביוב, ניקיון ועוד.

מחיר הביוב משתנה ממקום למקום. בישראל, מחירי הביוב מוסדרים על ידי ועדת התחרות והצרכנות. התמחור משתנה בהתאם למדינה בה אתה גר.

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לחשב את מספר האנשים במשפחה. במקרה זה, יש 4 אנשים. לאחר מכן, עלינו לחשב כמה ליטר מים כל אדם משתמש ביום. אדם ממוצע משתמש בכ-140 ליטר מים ביום.

זה אומר שמשפחה בת ארבע נפשות תשתמש ב-560 ליטר מים ביום. כעת נוכל להתחיל לחשב כמה משפחה תשלם עבור שירותי ביוב באמצעות הנוסחה הזו:

מחיר לקילוליטר = $0.0006 x מספר קילוליטרים x מספר אנשים במשק בית

$0.0018 x 560 = $1.08