תפריט סגור

איי סיישל

איי סיישל [3] הם קבוצה של 115 איים, מעטים מהם מיושבים, הנמצאים באוקיינוס ההודי של מזרח אפריקה ליד מדגסקר. מדינת האיים של איי סיישל ממוקמת בים הסומלי, קטע של האוקיינוס בין מדגסקר ל-1,600 ק"מ מזרחית לקניה. האיים מורכבים משתי קבוצות עיקריות של כ-100 איים במערב האוקיינוס ההודי.

הנקודה הגבוהה ביותר של איי סיישל ואחת המדינות הקטנות בעולם

Morne-Seychellois, שוכנת בגובה 905 מטר בקבוצת מאהה, המכילה יותר מ-40 איי גרניט מרכזיים. האי מאהה האיים הטרופיים של ארכיפלג סיישל היוו השראה לאמנים. 75 מיני צמחים אנדמיים חיים באי הגרניט של האיים, 25 מהם מגיעים מקבוצת אלדברה.

ממשלת איי סיישל הקימה מספר שמורות טבע ופארקים ימיים כולל הפארק הלאומי Vallee de Mai באיי אלדברה

אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. באיי סיישל אין אוכלוסיה ילידית וה"סיישל" של ימינו הם צאצאי אנשים שהיגרו מקבוצות אתניות מרכזיות ממוצא אפריקאי, צרפתי, הודי וסיני.

חיות הבר כוללות מגוון של חיות ימיות כולל יותר מ-900 מיני דגים מזוהים

צבי ים ירוקים וצבים ענקיים המאכלסים את "איי הציפורים" של סיישל המהווים מקומות רבייה לאינספור מיני ציפורים. חקור את האיים וקבל סקירה כללית של האיים. באיים יש שווקים רבים, גלריות אמנות, חנויות, מטעים קולוניאליים קריאוליים, האי הראשי של מהה, שישה מוזיאונים, גן בוטני וכמה מונומנטים לאומיים.

האי הגדול ביותר של איי סיישל

מאהה, ממוקם 1344 ק"מ מבירת סומליה מוגדישו בים הסומלי. קבוצה של 44 איים מורכבת מ-42 איי גרניט ו-2 איי אלמוגים המשתרעים על שטח כולל של 244 קמ"ר, המהווים 54% מכלל השטח של הקבוצה ו-98% מאוכלוסייתה. מבין איי הגרניט, באיי סיישל יש את המושבה הגדולה ביותר של איי אריד, כולל המספר הגדול בעולם של שני מינים.

הרוב המכריע של אוכלוסיית איי סיישל חיה באיי הגרניט

המהווים את רוב אתרי הנופש במדינה. למד עוד על המאמצים של בני הדודים של Fregate, תושבי האיים, להגן על חיות הבר של איי סיישל: למד עוד על המאמצים להגן על חיות הבר של האיים. בלשכת התיירות של סיישל יש כמה תיאורים של כמה מסלולי הליכה מתוחזקים היטב מהאיים הראשיים למאהה, וניתן לרכוש מפות.

במשך מאות שנים

איי סיישל, כמדינת איים מדהימה, היו מגרש משחקים לפיראטים. כיום, האיים הם ביתם של קבוצת אמנים מגוונת ומתפתחת בהשראת האיים מסביב. אייר סיישל טסה מדי יום וכמה פעמים בשבוע לאי מאהה, בירד, דניס, פרגייט, דזרוש ואלפונס.

תאגיד התחבורה הציבורית של סיישל (SPTC) מפעיל שירות אוטובוסים יומי בוקר וערב בין האיים פראסלין ומאהה

ויש כבישים חופשיים בכל האיים. ZIL Air מציעה טיסות שכר עם מסוקים בין רוב איי סיישל הפנימיים והחיצוניים. אי ציפורי המשווה הוא אחד האיים הייחודיים מבין 115 האיים באיי סיישל.

טיולי סירה לאיים חיצוניים כמו Amirante

Cosmoledo ו-Aldabra דורשים אישור של הרשות לבטיחות ימית של סיישל. השכנה הקרובה ביותר היא קניה, 1600 ק"מ מערבה, בעוד שמדגסקר נמצאת במרחק של 1100 ק"מ משם. איי סיישל חברים ב-Commonwealth Clean Ocean Alliance, Ocean Acidification, Sustainable Aquaculture ו-Sustainable Blue Economy Action Group.

אם אתם מתגוררים באיי סיישל או מתכננים לנסוע למדינה, רצוי להכיר את אמצעי הנסיעה החדשים שיישארו בתוקף עד להודעה חדשה ולעמוד בהנחיות בריאות הציבור. כדאי להימנע מנסיעה לכל מדינה, כולל האיים.

אפשר לנסוע לאיים הפנימיים בסירה או במעבורת וטיולי יום רבים מוצעים לתיירים. מתקני תיירות מתפתחים גם באיים לה דיג, מאהה ופרסלין.

מאז 2017, יש סדרה של מעשי שוד ושוד בחוף קוט דאור וסביבתה באי פראסלין. שוד ותקיפות בחוף הים ובאי בסוף 2017.

על פי מעקב החיסון העולמי לנגיף הקורונה של הניו יורק טיימס

איי סיישל מקדימה את ישראל במירוץ להפוך למדינה הראשונה שיש לה חיסון על כל שלה אוּכְלוֹסִיָה. אם אתם מתכוונים לנסוע לאיים, כדאי לעיין בלוחות הזמנים של המעבורת וחברות התעופה. לאי הציפורים יש אופי ונוכחות מיוחדים שנותנים לך תחושה של חזרה אחורה בזמן.

גורמים רשמיים הרכיבו תוכנית חיסונים אגרסיבית שמטרתה לחסן 70% מ-98,000 תושבי איי סיישל

והם נמצאים בתהליך של קבלת תרומה של 50,000 מנות חיסון מממשלת איחוד האמירויות. על פי נתוני לשכת התיירות של סיישל, כניסות התיירים יורדות ב-70% בהשוואה לשנה שעברה, וההכנסות במגזר ירדו ל-36.8 מיליון דולר בשנת 2020. עם זאת, צוות התיירות של סיישל מעודד ממספר המבקרים ומאמין שזהו הזמן הנכון להזמין מטיילים.

פיראטיות נותרה איום מרכזי במפרץ עדן ובאוקיינוס ההודי. כמו כן, חלה עלייה בפשעים קטנים כמו כייסים וחטיפת ארנקים. כיעד תיירותי פופולרי, הכנסות התיירות ירדו ב-62% עקב מגיפת COVID 19 בשנת 2020.