תפריט סגור

כלכלה

חקר הכלכלה והגורמים המשפיעים על הכלכלה נקראים כלכלה. כלכלה היא קבוצה רחבה של פעילויות הקשורות זו בזו של ייצור, צריכה וחילופין המסייעות לקבוע כיצד משאבים נדירים מחולקים. הכלכלה כוללת את כל הפעילויות הקשורות לייצור, צריכה וסחר של סחורות ושירותים בטריטוריה.

הייצור

הצריכה וההפצה של סחורות ושירותים משמשים כדי לענות על הצרכים של מי שחיים ופועלים בתוך המשק. ברוב המדינות, המערכת הכלכלית נקראת כלכלת שוק חברתית. כלכלת שוק היא כלכלה שבה סחורות ושירותים מיוצרים ומוחלפים בהתבסס על היצע וביקוש בין משתתפים (סוכנים כלכליים) באמצעות חליפין או אמצעי חליפין עם ערך אשראי או חיוב מקובל בתוך הרשת, כיחידת מטבע. כלכלת שוק מאפשרת לאנשים ולעסקים לסחור חופשי בסחורות דרך השוק על בסיס היצע וביקוש.

לכן, כלכלת השוק נוטה לשיווי משקל טבעי. מחקרים קודמים הראו שהכלכלה הריאלית מגיבה בצורה א-סימטרית לתנודות במחירי הנפט. כלכלנים זיהו השפעות כלכליות ישירות ועקיפות הקשורות לעליות פתאומיות (ובלתי צפויות) במחירי הנפט.

במיוחד, ההשפעה הכלכלית השלילית או השלילית של עליית מחירי הנפט גברה לרוב על השפעת התמריץ של ירידת מחירי הנפט. הדוגמה העדכנית ביותר היא בשנות ה-70, כאשר הלם אנרגיה פגעה בכלכלה המפותחת.

סטגפלציה היא סיוט עבור פוליטיקאים, שיש להם מעט אפשרויות טובות לבלום את זינוקי המחירים מבלי לפגוע בכלכלה. במילים אחרות, מלחמה מתדלקת סטגפלציה, המתארת תקופה של אינפלציה גבוהה וצמיחה כלכלית חלשה.

האינפלציה בארה"ב כבר נמצאת ברמתה הגבוהה ביותר מזה 40 שנה

ובניגוד ל-2011, נותר מעט מקום בכלכלה הריאלית בשוק העבודה. בהיעדר הסכם שלום מהיר ומתמשך בתקווה בין אוקראינה לרוסיה, ולאור האילוצים הפוליטיים העומדים בפני הבנק הפדרלי, אין זה מפתיע שנראה ששוק האג"ח מאותת על נחיתה קשה לכלכלת ארה"ב. אם תהפוכות גיאופוליטיות יובילו לשינויים ארוכי טווח ושוברי לב בכלכלה העולמית, אזי התקווה לחזרה מהירה לשגרה עשויה להיעלם בקרוב.

החדשות עוקבות אחר נתוני מפקד האוכלוסין שהראו שאוכלוסיית סין בגיל העבודה ירדה בעשור האחרון

בעוד שמספר האנשים מעל גיל 65 גדל, מה שהעמיס על הכלכלה והחברה. כלכלת ארה"ב הוסיפה 266,000 מקומות עבודה באפריל 2021 לאחר שגידול של 770,000 תוקן למטה במרץ והרבה מתחת לציפיות השוק של 978,000. נתונים חדשים על מקורות צמיחה כלכלית BEA והלשכה לסטטיסטיקה של העבודה עדכנו והרחיבו את מערך הנתונים המשותף שלהם המציג את מקורות הצמיחה או הירידה במגזרים וכיצד מקורות אלו משפיעים על כלכלת ארה"ב כולה.

נייר עבודה חדש של NBER שפורסם השבוע מדווח על ההשפעה הכלכלית של המגיפה

התגובה שלנו למשבר המגיפה של היום תקבע את עתידנו המשותף לשנים הבאות. בנוסף לתגובה מיידית למשבר, מגיפת ה-COVID-19 אמורה לספק תמריץ לתמוך בהכנסות ולהאיץ את יישום הצעדים המיוחלים כדי להעביר את העולם לנתיב בר-קיימא יותר ולהפוך את הכלכלה העולמית לעמידה יותר בפני זעזועים עתידיים. . למרות שהכלכלה העולמית מתאוששת מהקריסה שנגרמה על ידי COVID-19, היא תישאר מתחת למגמות טרום-מגיפה לתקופה ממושכת.

לפי Capital Economics

איסור מוחלט על יבוא אנרגיה מרוסיה יוריד את מחירי הנפט מסוג ברנט ל-160 דולר לחבית וידחוף את אירופה למיתון השלישי שלה מאז תחילת מגיפת הקורונה. רוסיה, שזקוקה להכנסות מאנרגיה כדי לממן את הוצאות הממשלה ולשמור על כלכלתה, הזהירה את המערב לאסור על יבוא נפט.

כל המקצועות

העיסוקים, הסוכנים הכלכליים או הפעילויות הכלכליות תורמים לכלכלה. כלכלה (מיוונית oikos – "משק בית" ו-neomai – "ממשל") היא תחום הייצור, ההפצה והמסחר, וכן צריכת סחורות ושירותים על ידי סוכנים שונים. מאקרו כלכלה מתמקדת גם בקצב הצמיחה הכלכלית או בתוצר המקומי הגולמי (GDP), שהוא הכמות הכוללת של סחורות ושירותים המיוצרים בכלכלה.

מאז

הכלכלה התכוונה לכלכלה הלאומית כטיעון לטובת הפעילות הכלכלית של אזרחי המדינה. שומר פיתח כלכלה בקנה מידה גדול המבוסס על כסף סחורות, בעוד שהבבלים וערי המדינות השכנות להם פיתחו מאוחר יותר את השיטה הכלכלית הראשונה, לדעתנו, במונחים של חוקי/חוקי חוב, חוזים משפטיים וקודי חוק נלווים. ורכוש פרטי.

ארצות הברית מספקת הטבות רגולציה

חינוך ציבורי וביטוח לאומי כדי למלא את הפערים בכלכלת השוק ולעזור ליצור איזון. הקלת חובות זו נובעת בחלקה מהמנדט הממשלתי בחוק הקלה, הקלה וביטחון כלכלי בקורונה (CARES), אך מספר רב של מלווים השתמשו גם בתוכניות פרטיות התנדבותיות כדי לתמוך בלווים שלהם. בסוף שנות ה-2000, כלכלות חדשות והרחבות כלכליות בסין, ברזיל, הודו ואחרות משכו תשומת לב ועניין בכלכלות הדומיננטיות לעתים קרובות ובמודלים כלכליים מערביים.