תפריט סגור

מפלגת ימינה

לונדון – מפלגות הימין הקיצוני בצרפת נפלו מהציפיות בסוף השבוע בסיבוב הראשון של הבחירות האזוריות, והעלו תהיות לגבי ההשפעה שיש להן בבחירות לנשיאות בשנה הבאה.מידע וכתבות על מפלגות בימין.

מפלגת הימין הקיצוני ELAM ומפלגת פיצול צנטריסטים השיגו רווחים גדולים בבחירות לפרלמנט בקפריסין ביום ראשון

בניגוד למפלגת ימינה בישראל מפלגתו של ראש הממשלה נפתלי בנט המזוהה כיום עם המרכז ימין מפלגות ימין בעולם נחשבות קיצוניות. לפרטים על מפלגת ימינה כנסו לאתר www.yfriends.co.il

כאשר נראה כי חלק ניכר מהתומכים מצביע לשלוש המפלגות העיקריות שלהם על רקע התפכחות המצביעים ממרכזי הכוח המסורתיים. לאחר ספירת 100% מהקולות, קיבלה ELAM 67.8% מהקולות, גידול של 3% לעומת הבחירות האחרונות ב -2016, והדיחה את מפלגת אדק הסוציאליסטית בפער דק של 200 קולות. עם 27.77% מהקולות, מפלגת DISY המרכז-ימנית הגיעה למקום הראשון, 5.4% יותר מהמקום השני שורשי הקומוניסטים AKEL.

יחד, מפלגות הימין הקיצוני, הכוללות את כל מפלגות הימין הקיצוני, מהוות את הקבוצה הגדולה ביותר בפרלמנט האירופי. מפלגות הימין כוללות את כל מפלגות הימין יחד, והקבוצות הגדולות בפרלמנט האירופי הן ה- EPP והסוציאל-דמוקרטים.

בקרב דמוקרטיות מערביות, אין מפלגת מרכז-ימין בארצות הברית. לבוחרים אמריקאים יש אפשרות לבחור בין המפלגה הדמוקרטית-מרכזית לבין המפלגה הרפובליקנית, בסטנדרטים בינלאומיים המפלגות הימניות הקיצוניות ביותר בעולם המערבי.

כיום

כמעט 40% מהאמריקאים מזדהים כעצמאים, ודוחים את האידיאולוגיות הנוקשות של שתי המפלגות הגדולות וכמה מפלגות קטנות יותר. מספרים אלה תומכים בשורה רחבה של מצביעים אמריקאים שרוצים מדיניות המנותקת מאידיאולוגיה שנקבעה, מדוגמות מפלגה מסורתיות ואידיאולוגיות מפלגתיות של שמאל, מרכז וימין.

על פי ניתוח מצע הבחירות שלה

המפלגה הרפובליקנית נוטה כלפי המפלגות השמרניות המסורתיות של מערב אירופה וקנדה. המפלגה פחות קיצונית ממפלגת העצמאות הבריטית והראלי הלאומי פרנסס והחזית הלאומית, הנחשבות למפלגות ימניות פופוליסטיות.

פוליטיקה ימנית תומכת בדעה שסדר חברתי מסוים והיררכיה הם בלתי נמנעים, טבעיים, נורמליים ורצויים [1] [2] [3] ותומכים בעמדות המבוססות על חוקי טבע ומסורת כלכלית.

ההיסטוריה של השימוש במונח "נכון" ביחס לאנטי-קומוניזם מסובכת. האנשים או הקבוצות והתפקידים שהם מייצגים מכונים לעתים קרובות שמאל או שמאל. המילה מימין, לעומת זאת, מתייחסת לדעותיה השמרניות.

הימין הקיצוני משתמש בדעות לאומניות קיצוניות

כולל פשיזם ואידיאולוגיות מדכאות. אנשים או קבוצות, ללא קשר לעמדותיהם, מכונים לעתים זכות או נכונה. בשנות בחירות המילה "שמאל" עולה לעתים קרובות בראש, אך על פני הקשת הפוליטית אין לה שום כיוון ואין מקום.

לוחמי חופש מעדיפים נטיות ימניות ובוחרים וממנים פוליטיקאים ופקידי ממשל על בסיס קשרים אריסטוקרטיים ודתיים

כמקובל במדינות כמו הודו. אנו מראים קשר חזק בין מימד השמאל-ימין המקובל לבין מיצוב המפלגות כלפי שילוב אירופי. המקור החזק ביותר לשינוי בתמיכת המפלגה הוא הממד הפוליטי החדש שנע בין החלופה הירוקה לליברליסטית ללאומני הסמכותני המסורתי.

מפלגות פוליטיות מסוימות

כמו מפלגת בהרטייה ג'נטה בהודו ומג'ליס-א-טהאדול מוסלימן מזוהות כשמרניות [69] ויש בהן גורמים לאומניים. המפלגות הקומוניסטיות בהודו, חלקן מרקסיסטיות, ואילו אחרות מזדהות עם מושגים שמאל-סוציאליסטים או קומוניסטים.

פוליטיקאי בולט נוסף שהביע דעות גזעניות הוא ביורן הוק, מנהיג המפלגה בתורינגיה. על פי שירות המודיעין הפנימי, הוא החבר הבולט ביותר באגף וזוכה לתמיכה של לפחות 40 אחוז מחברי המפלגה.