תפריט סגור

גיזום עצים

גיזום עצים

כדי לשמור על בריאות העץ, הסירו מחלות מתות או גוססות מהגפיים, הסירו ענפים המכילים מחלות, שפשפו או פוגעים בהם, הסירו ענפים מסוכנים לפני שהם נופלים ותקנו או תקנו נזקים. בעת גיזום עצים ושיחים, חשוב להסיר מחלות וענפים שבורים או מתים. קיימת אפשרות שעץ או ענפיו, אנשים או מכשירי חשמל יכולים לבוא במגע עם קווי חשמל או כלי עזר במהלך הגיזום.

גזרו ענפים חלשים, צרים או בעלי זווית התלויים מעל בתים, מגרשי חניה, מדרכות או כל מקום בו איברים נופלים עלולים לפצוע אנשים או לגרום לנזק לרכוש. מטעמי בטיחות, גזום שיחים וענפים שחוסמים את הגישה לביתך.

גיזום שיחים צעירים אינו חשוב כמו גיזום עצים צעירים, אך הקפידו ליישם את אותם עקרונות כדי לקדם מבנה ענפים טוב. כשגדלים עצים צעירים, הסר את הענפים התחתונים, הרם את הכתר והסר ענפים רחוקים מדי מהגזע.

עבור עצים בוגרים

נדרש גיזום נאות להסרת ענפים מתים או גוססים על מנת לשמור על בריאות ובטיחות הצמחים. בעצים צעירים, הגיזום מונע בעיות עתידיות במבנה הענפים והכרחי ליצירת הצורה והצורה הרצויים. זכרו לצמצם את צמיחת העצים כדי לכוון ענפים, זרדים וניצנים לכיוון הצמיחה הרצוי.

סיבות חשובות לגיזום עצים בוגרים הן בקרת גודל

פינוי להולכי רגל ורכבים, הסרת ענפים מסוכנים ושיפור המראה. עצים צעירים שנגזמו אך לא נגזמו במשך מספר שנים עשויים להזדקק לגיזום כבד כדי להסיר ענפים גדולים ולמנוע עיוות של העץ. חלק מהצמחים והעצים ניתנים לגזום מבלי לשבור או להזיק לענפים.

גיזום עצים בנוף נועד לשמר את הצורה הטבעית

בריאותם ואריכות החיים של העצים, תוך מזעור הסיכונים העלולים לנבוע מגיזום לא נכון ומגידול ענפים בלתי מוגבל. הסיבות השכיחות לגיזום הן הסרת ענפים מתים, שיפור הצורה, הגברת הבטיחות, הגברת חדירת האור והאוויר לצמח או לכתר העץ וכן אמצעי תיקון או מניעה. למידע נוסף על גוזם עצים מומחה ניתן למצוא באתר המומחה לגיזום אומן הגיזום.

הסרת ענפים חולים או קרועים וחיתוכים נקיים בעץ חי יסייעו להפחית את התפשטות הריקבון ולהגן על העצים והשיחים שלכם לשנים הבאות

ניתן למנוע פגיעה בקליפות במהלך גיזום הענפים על ידי אי זריקת או הפלת ענפים מתחת לכתר העץ ויישום שיטת גיזום שלושת השלבים הנכונה לכל ענף. גיזום הוא הסרה סלקטיבית של ענפים וגזעים מסוימים, שיטת תחזוקה חשובה שעוזרת לעצים שלך להיות בריאים במשך שנים רבות.

הגיזום נועד להקטין את כתר העץ ולא ענפים בודדים

ניתן לצמצם עצים על ידי הקטנת גודל הכתר על ידי גיזום ענפים שלמים בחזרה למקום מוצאם. גיזום עשוי להיות נחוץ בגינון עצים, אך הקפדה על המידע הכלול בפרסום זה יצמצם את הירידה בבריאות העצים ותמנע התפתחות של ענפים מסוכנים וביצורי ענפים גרועים שעלולים להוביל לנזק לרכוש ולנזקי גוף.

צמרת עצים – מנהג גיזום מיושן המסיר כמות גדולה של עלים מענף. תוספת היא כריתה חסרת הבחנה של ענף שמקהה ענפים רוחביים שאינם גדולים מספיק כדי לקחת גלגול אחרון.

גישה טובה יותר

היא לגזום את העץ במרווחים קבועים כדי לתקן את צורת הכתר של העץ ולהסיר צלבים כפולים וענפים מגודלים או לא מאוזנים. נסה לשלוט בגודל של עץ או שיח עם גיזום כבד יכול להחמיר את הבעיה על ידי יצירת ענפים חדשים וחזקים רבים. גיזום של עץ גדול עם ענפים בקוטר 3-4 סנטימטרים עלול לגרום לפצעים בעץ שיש לאטום.

תגובת העצים לפציעות גיזום תלויה בענף עליו מתבצע הגיזום

בצע את החיתוך הראשון בתחתית הענף, המשמש כנקודת עצירה לסדקים בקליפה. בצעו חיתוך שני לאורך הענף במידת הצורך להסרת משקל עודף של הענפים וחיתוך סופי בצווארון, שנמצא בין הענף לגזע הראשי של העץ, כדי להבטיח איטום חתך טוב.

גיזום מכשיר עצים ושיחים צעירים לקידום התפתחות ענפים חזקים ומסגרת אטרקטיבית ומאוזנת

בעת גיזום עצים צעירים, הסרת ענפים קטנים יותר מונעת מהעץ פחות מאגרי מזון ויוצרת פצעים קטנים יותר הניתנים לסגירה. יש לגזום עצי פולארד אם הם בני יותר משנתיים.

ניתן להשיג צמצום הגובה והתפשטות של העץ על ידי גיזום בלטות

ענפים סופיים ומשניים גדולים מכדי לקחת גלגול אחרון ולפחות שליש מקוטר הגזע נחתך. גיזום של ענפים גדולים מ-2" משפיע על יותר מ-15% משטח קורת העלים של עצי דרך הדורשים גיזום חופשי לפי SDOT. לעולם אין להסיר ענפים גדולים מגזע או עטרת העץ (עלים וגזעים אינם חותכים כראוי) ולחתוך עצים מוצלים כדי לשלוט בגודלם.

בהתאם לסוג העץ, גוזם עצים מנוסה בוחר מהגזע את ענפי הצד הנשמעים הטובים ביותר וחותך אותם בהתאם. ענפים הנכללים באחד משלושת הסיווגים יכולים יוסר, אך גיזום נוסף יכול להתרחש אם הוא משנה את צורת העץ או השיח המארח.